Testo tikslas – stiprinti jaunimo darbuotojų, norinčių tapti mentorystės moderatoriumi ar mentoriumi, kompetencijas bei oficialiai patvirtinti žinias, įgūdžius ir kompetencijas, įgytas dalyvaujant SELF-E mokymo kurse. Testą sudaro 25 klausimai.
Įsivertinimo teste yra vertinama:
- Modulis 1 “Novatoriškas neformalusis mokymasis apie socialinę mentorystę nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui”.
- Modulis 2 “Socialinė mentorystė, naudojant atvirus švietimo išteklius (AŠI) apie savarankišką įsidarbinimą”.
- Modulis 3 “Įgytų bendrųjų gebėjimų „Iniciatyva ir verslumas“ įvertinimas ir pripažinimas”.
Galėsite rinktis iš dviejų atsakymo variantų “TAIP” ir „NE“. Prie kiekvieno atsakymo į klausimą yra pateikiami paaiškinimai. Užbaigus testą jums bus pateikti įvertinimo rezultatai, kuriuose bus nurodytas teisingai atsakytų klausimų kiekis bei gautas balas. Žemiau pateikiame pavyzdį, kuriame matosi, kad testas yra laikomas sėkmingai atliktu, jei vertinimo balas yra ne mažesnis nei 80%, o teisingai atsakytų klausimų yra ne mažiau kaip 20.
Išsaugokite testo rezultatus.
Iš viso klausimų | Maksimalus balų skaičius | Teigiamas įvertinimas | Praeinamasis balas |
---|---|---|---|
25 | 25 | 80% | 20 |
(1/25) Ar mentorystė nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) – tai procesas, kur du ar daugiau žmonių aptaria problemas asmeniniame lygmenyje ir randa galimus sprendimus?
Šis atsakymas teisingas!
Mentorystė NVPG yra procesas, kuriame vienas žmogus (Mentorius) dalijasi žiniomis, įgūdžiais, informacija, skatindamas tiek asmeninį, tiek profesinį kito asmens tobulėjimą (Ugdytinio). Mentoriai įkvepia, drąsina ir padeda Ugdytiniams tapti egzistuojančių kontaktų tinklų dalimi. Mentorystės NVPG metu Mentoriai skatina Ugdytinius tapti savarankiškai dirbančiais asmenimis.Tai nėra teisingas atsakymas.
Mentorystė NVPG yra procesas, kuriame vienas žmogus (Mentorius) dalijasi žiniomis, įgūdžiais, informacija, skatindamas tiek asmeninį, tiek profesinį kito asmens tobulėjimą (Ugdytinio). Mentoriai įkvepia, drąsina ir padeda Ugdytiniams tapti egzistuojančių kontaktų tinklų dalimi. Mentorystės NVPG metu Mentoriai skatina Ugdytinius tapti savarankiškai dirbančiais asmenimis.
(2/25) Ar mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) tikslas yra paremti Ugdytinį tik asmeniniame lygmenyje?
Šis atsakymas teisingas!
Mentorystė NVPG yra daugialypis procesas, kurio metu Ugdytinis gauna paramą įvairiais būdais ir lygiais. Dalyvaudamas mentorystės NVPG procese, asmuo gali gauti informaciją ir palaikymą, įsitraukti į egzistuojančius kontaktų tinklus, nes Mentoriai padeda Ugdytiniams tapti savarankiškai dirbančiais asmenimis arba pradėti verslą pagal gyvenimo būdą. Mentorystė NVPG Ugdytiniui suteikia žinių, sustiprina gebėjimus, didina savigarbą. Mūsų atveju mentorystė NVPG yra procesas, kuris suteikia puikias galimybes asmeniniam tiek Mentoriaus, tiek Ugdytinio tobulėjimui.Tai nėra teisingas atsakymas.
Mentorystė NVPG yra daugialypis procesas, kurio metu Ugdytinis gauna paramą įvairiais būdais ir lygiais. Dalyvaudamas mentorystės NVPG procese, asmuo gali gauti informaciją ir palaikymą, įsitraukti į egzistuojančius kontaktų tinklus, nes Mentoriai padeda Ugdytiniams tapti savarankiškai dirbančiais asmenimis arba pradėti verslą pagal gyvenimo būdą. Mentorystė NVPG Ugdytiniui suteikia žinių, sustiprina gebėjimus, didina savigarbą. Mūsų atveju mentorystė NVPG yra procesas, kuris suteikia puikias galimybes asmeniniam tiek Mentoriaus, tiek Ugdytinio tobulėjimui.
(3/25) Ar mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) metu iškyla iššūkių Mentoriui ar Ugdytiniui?
Šis atsakymas teisingas!
Mentorystė NVPG gali būti teigiama patirtis tiek Mentoriams, tiek Ugdytiniams, tačiau gali iškilti įvairių iššūkių. Dažniausiai tokie iššūkiai gali lemti ankstyvą mentorystės nutraukimą. Gali susiklostyti įvairios sudėtingos aplinkybės ar sąlygos, kurios gali tapti išbandymais Mentoriaus ir Ugdytinio santykiams. Rekomenduojama jau mentorystės proceso pradžioje Mentoriams ir Ugdytiniams suteikti aiškią informaciją apie mentorystės santykių užbaigimą. Taip galima užkirsti kelią neigiamoms nuostatoms ir sumažinti ankstyvo mentorystės nutraukimo, iškilus sunkumams, galimybę.Tai nėra teisingas atsakymas.
Mentorystė NVPG gali būti teigiama patirtis tiek Mentoriams, tiek Ugdytiniams, tačiau gali iškilti įvairių iššūkių. Dažniausiai tokie iššūkiai gali lemti ankstyvą mentorystės nutraukimą. Gali susiklostyti įvairios sudėtingos aplinkybės ar sąlygos, kurios gali tapti išbandymais Mentoriaus ir Ugdytinio santykiams. Rekomenduojama jau mentorystės proceso pradžioje Mentoriams ir Ugdytiniams suteikti aiškią informaciją apie mentorystės santykių užbaigimą. Taip galima užkirsti kelią neigiamoms nuostatoms ir sumažinti ankstyvo mentorystės nutraukimo, iškilus sunkumams, galimybę.
(4/25) Ar mentorystė nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) metu gali būti tik tiesioginė?
Šis atsakymas teisingas!
Mentorystė NVPG gali būti įvairių formų: a) tiesioginė, b) e-Mentorystė ir c) mišri mentorystė. Tiesioginė mentorystė vyksta, kai Mentorius reguliariai susitinka su savo Ugdytiniais ir bendrauja su jais tiesioginių susitikimų metu. E-Mentorystės metu naudojami IKT įrankiai ir e-mokymasis. Mentoriaus ir Ugdytinio susitikimai vyksta interneto pagalba. Mišri mentorystė - tai tiesioginių ir e-mentorystės susitikimų derinys. Mentorius bendrauja su savo (-ais) Ugdytiniu (-ais) naudodamasis e-Mentorystės susitikimų aplinka, taip pat tiesiogiai susitinka su jais kelis kartus per mentorystės procesą.Tai nėra teisingas atsakymas.
Mentorystė NVPG gali būti įvairių formų: a) tiesioginė, b) e-Mentorystė ir c) mišri mentorystė. Tiesioginė mentorystė vyksta, kai Mentorius reguliariai susitinka su savo Ugdytiniais ir bendrauja su jais tiesioginių susitikimų metu. E-Mentorystės metu naudojami IKT įrankiai ir e-mokymasis. Mentoriaus ir Ugdytinio susitikimai vyksta interneto pagalba. Mišri mentorystė - tai tiesioginių ir e-mentorystės susitikimų derinys. Mentorius bendrauja su savo (-ais) Ugdytiniu (-ais) naudodamasis e-Mentorystės susitikimų aplinka, taip pat tiesiogiai susitinka su jais kelis kartus per mentorystės procesą.
(5/25) Mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) proceso dalyviai yra Moderatorius, Mentorius ir Ugdytinis. Ar šis teiginys teisingas?
Šis atsakymas teisingas!
Pagrindiniai dalyviai, dalyvaujantys mentorystės NVPG procese, yra Moderatorius, Mentorius ir Ugdytinis. Kartais Moderatorius ir Mentorius gali būti tas pats asmuo. Patyrę ir motyvuoti Mentoriai gali imtis Moderatoriaus vaidmens ir efektyviai dalyvauti mentorystės procese. Tačiau klasikinis vaidmenų pasidalijimas tarp dalyvių yra: Moderatorius, Mentorius ir Ugdytinis.Tai nėra teisingas atsakymas.
Pagrindiniai dalyviai, dalyvaujantys mentorystės NVPG procese, yra Moderatorius, Mentorius ir Ugdytinis. Kartais Moderatorius ir Mentorius gali būti tas pats asmuo. Patyrę ir motyvuoti Mentoriai gali imtis Moderatoriaus vaidmens ir efektyviai dalyvauti mentorystės procese. Tačiau klasikinis vaidmenų pasidalijimas tarp dalyvių yra: Moderatorius, Mentorius ir Ugdytinis.
(6/25) Ar pagrindinės Mentoriaus užduotys mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) metu yra užduočių rengimas, pažangos sekimas ir konsultavimas?
Šis atsakymas teisingas!
Mentorius turėtų parengti Ugdytiniui (-ių) užduotis, sekti jo / jos pažangą, konsultuoti ir vertinti idėjas. Mentorius taip pat turėtų konstruktyviai patarti Ugdytiniui (-ams) kuriant jo/jų tobulėjimo planą. Tai turėtų daryti pateikdamas atitinkamus klausimus, siūlydamas įvairias alternatyvas ir problemų sprendimus, padėsiančius įveikti kliūtis.Mentorius taip pat turi padėti ugdyti arba stiprinti Ugdytinio pasitikėjimą savimi; skatinti elgtis profesionaliai; mokyti savo pavyzdžiu; kovoti su neigiamu elgesiu ir požiūriu; padėti siekti karjeros augimo; suteikti profesionalių ir grįstų patirtimi patarimų; skatinti ir įgalinti Ugdytinį pasiekti nustatytus tikslus.
Tai nėra teisingas atsakymas.
Mentorius turėtų parengti Ugdytiniui (-ių) užduotis, sekti jo / jos pažangą, konsultuoti ir vertinti idėjas. Mentorius taip pat turėtų konstruktyviai patarti Ugdytiniui (-ams) kuriant jo/jų tobulėjimo planą. Tai turėtų daryti pateikdamas atitinkamus klausimus, siūlydamas įvairias alternatyvas ir problemų sprendimus, padėsiančius įveikti kliūtis.
Mentorius taip pat turi padėti ugdyti arba stiprinti Ugdytinio pasitikėjimą savimi; skatinti elgtis profesionaliai; mokyti savo pavyzdžiu; kovoti su neigiamu elgesiu ir požiūriu; padėti siekti karjeros augimo; suteikti profesionalių ir grįstų patirtimi patarimų; skatinti ir įgalinti Ugdytinį pasiekti nustatytus tikslus.
(7/25) Ar Ugdytinis turi nusistatyti asmeninius mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) proceso tikslus?
Šis atsakymas teisingas!
Kiekvienas Ugdytinis turi nusistatyti asmeninius mentorystės NVPG tikslus, neatsižvelgiant į tai, kokio tipo mentorystė pasirenkama (individuali ar grupinė). Pirmame mentorystės susitikime Mentoriai turėtų išsiaiškinti, ką Ugdytinis (-iai) norėtų pasiekti mentorystės NVPG proceso metu ir iki kada. Ugdytinis (-ai) turėtų tinkamai suformuluoti tikslus, kurie yra teigiami ir pasiekiami. Keletas tinkamai suformuotų tikslų: “Aš pradėsiu savarankiškai dirbti nuo (tiksli data)”, arba „Aš įkursiu sėkmingą verslą pagal gyvenimo būdą (tiksli data) “. Atminkite, kad galutinius tikslus turi suformuluoti pats Ugdytinis, ne Mentorius.Tai nėra teisingas atsakymas.
Kiekvienas Ugdytinis turi nusistatyti asmeninius mentorystės NVPG tikslus, neatsižvelgiant į tai, kokio tipo mentorystė pasirenkama (individuali ar grupinė). Pirmame mentorystės susitikime Mentoriai turėtų išsiaiškinti, ką Ugdytinis (-iai) norėtų pasiekti mentorystės NVPG proceso metu ir iki kada. Ugdytinis (-ai) turėtų tinkamai suformuluoti tikslus, kurie yra teigiami ir pasiekiami. Keletas tinkamai suformuotų tikslų: “Aš pradėsiu savarankiškai dirbti nuo (tiksli data)”, arba „Aš įkursiu sėkmingą verslą pagal gyvenimo būdą (tiksli data) “. Atminkite, kad galutinius tikslus turi suformuluoti pats Ugdytinis, ne Mentorius.
(8/25) Ar svarbu Ugdytiniui laikytis bendravimo taisyklių, dalyvaujant mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) procese?
Šis atsakymas teisingas!
Labai svarbu, kad Ugdytinis laikytųsi bendravimo taisyklių mentorystės NVPG metu, nes taip bus užtikrintas mentorystės proceso efektyvumas ir tinkamas bendravimas tarp Mentoriaus ir Ugdytinio (-ių). Šios taisyklės yra etikos kodas, dėl kurio turėtų būti susitarta pirmame mentorystės susitikime ir kurių turi būti laikomasi viso mentorystės proceso metu. Kiekvienas Mentorius turėtų susitarti dėl bendravimo taisyklių su savo Ugdytiniu (-ais), nes tai padės jiems sklandžiai dirbti kartu siekiant individualių / grupinių tikslų.Tai nėra teisingas atsakymas.
Labai svarbu, kad Ugdytinis laikytųsi bendravimo taisyklių mentorystės NVPG metu, nes taip bus užtikrintas mentorystės proceso efektyvumas ir tinkamas bendravimas tarp Mentoriaus ir Ugdytinio (-ių). Šios taisyklės yra etikos kodas, dėl kurio turėtų būti susitarta pirmame mentorystės susitikime ir kurių turi būti laikomasi viso mentorystės proceso metu. Kiekvienas Mentorius turėtų susitarti dėl bendravimo taisyklių su savo Ugdytiniu (-ais), nes tai padės jiems sklandžiai dirbti kartu siekiant individualių / grupinių tikslų.
(9/25) Ar gali tas pats asmuo būti ir Moderatoriumi, ir Mentoriumi?
Šis atsakymas teisingas!
Kartais Moderatorius ir Mentorius gali būti tas pats asmuo. Kai Mentorius turi pakankamai patirties ir motyvacijos, būtinos prisiimti Moderatoriaus vaidmenį, o mentorystės procesas yra aiškiai aprašytas, Mentorius gali atlikti ir Moderatoriaus vaidmenį. Mentorystės NVPG proceso metu Moderatoriaus vaidmenį gali prisiimti jaunimo darbuotojas ir koordinuoti visą mentorystės procesą.Tai nėra teisingas atsakymas.
Kartais Moderatorius ir Mentorius gali būti tas pats asmuo. Kai Mentorius turi pakankamai patirties ir motyvacijos, būtinos prisiimti Moderatoriaus vaidmenį, o mentorystės procesas yra aiškiai aprašytas, Mentorius gali atlikti ir Moderatoriaus vaidmenį. Mentorystės NVPG proceso metu Moderatoriaus vaidmenį gali prisiimti jaunimo darbuotojas ir koordinuoti visą mentorystės procesą.
(10/25) Ar Mentoriai turėtų reguliariai bendrauti su savo Ugdytiniais tik tiesioginių ar grupinių susitikimų metu?
Šis atsakymas teisingas!
Mentorius turėtų bendrauti su savo Ugdytiniu (-ais) kelis kartus susitikdamas su jais tiesiogiai ir naudodamasis interneto aplinka (e-mentorystė). E-Mentorystei yra reikalinga speciali saugi aplinka tam, kad Mentorius ir Ugdytinis galėtų bendrauti įvairiais su verslu pagal gyvenimo būdą susijusiais klausimais. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę bendrauti per „Skype“ programą ar naudojantis kitokiais pokalbių kambariais internete. Svarbu užtikrinti (jei įmanoma) „akių kontaktą“ šių susitikimų metu.Tai nėra teisingas atsakymas.
Mentorius turėtų bendrauti su savo Ugdytiniu (-ais) kelis kartus susitikdamas su jais tiesiogiai ir naudodamasis interneto aplinka (e-mentorystė). E-Mentorystei yra reikalinga speciali saugi aplinka tam, kad Mentorius ir Ugdytinis galėtų bendrauti įvairiais su verslu pagal gyvenimo būdą susijusiais klausimais. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę bendrauti per „Skype“ programą ar naudojantis kitokiais pokalbių kambariais internete. Svarbu užtikrinti (jei įmanoma) „akių kontaktą“ šių susitikimų metu.
(11/25) Ar galima išmokti verslumo?
Šis atsakymas teisingas!
Verslumas yra įgūdis, kurio galima išmokti. Kad taptumėte verslininku, turėtumėte įgyti tam tikrų įgūdžių (pastabumo, savimonės ir savarankiškumo, finansinio ir ekonominio raštingumo, planavimo ir valdymo ir kt.) ir žinių, kurios būtų naudingos pradedant savo verslą. Tuomet, naudodami šiuos įgūdžius ir mokydamiesi iš savo patirties, jūs galite iš pradedančiojo (besimokančiojo) verslininko tapti sėkmingu verslininku (praktiku).Labai patogi pagalbinė priemonė, skirta tobulinti Europos piliečių verslumo gebėjimams, yra „EntreComp“ (pilnas pavadinimas: „Verslumo kompetencijos sistema“; 2016 m.). Ši priemonė gali padėti jums suprasti ir tobulinti savo turimas verslininko savybes, taip pat gali būti naudinga asmeninam tobulėjimui.
Tai nėra teisingas atsakymas.
Verslumas yra įgūdis, kurio galima išmokti. Kad taptumėte verslininku, turėtumėte įgyti tam tikrų įgūdžių (pastabumo, savimonės ir savarankiškumo, finansinio ir ekonominio raštingumo, planavimo ir valdymo ir kt.) ir žinių, kurios būtų naudingos pradedant savo verslą. Tuomet, naudodami šiuos įgūdžius ir mokydamiesi iš savo patirties, jūs galite iš pradedančiojo (besimokančiojo) verslininko tapti sėkmingu verslininku (praktiku).
Labai patogi pagalbinė priemonė, skirta tobulinti Europos piliečių verslumo gebėjimams, yra „EntreComp“ (pilnas pavadinimas: „Verslumo kompetencijos sistema“; 2016 m.). Ši priemonė gali padėti jums suprasti ir tobulinti savo turimas verslininko savybes, taip pat gali būti naudinga asmeninam tobulėjimui.
(12/25) Ar verslininkas turi gebėti prisitaikyti prie socialinės aplinkos?
Šis atsakymas teisingas!
Verslininkas turi gebėti prisitaikyti prie socialinės aplinkos, nes šis įgūdis yra naudingas kuriant verslo ryšius ir bendradarbiaujant su žmonėmis iš skirtingų sluoksnių (backgrounds). Šis įgūdis taip pat padeda verslininkams jaustis patogiai ir prisitaikyti prie skirtingų socialinių situacijų.Tai nėra teisingas atsakymas.
Verslininkas turi gebėti prisitaikyti prie socialinės aplinkos, nes šis įgūdis yra naudingas kuriant verslo ryšius ir bendradarbiaujant su žmonėmis iš skirtingų sluoksnių (backgrounds). Šis įgūdis taip pat padeda verslininkams jaustis patogiai ir prisitaikyti prie skirtingų socialinių situacijų.
(13/25) Ar savarankiškai dirbantis verslininkas yra asmuo, kuris pasirinko darbą pagal savo gyvenimo būdą ir uždirba pinigus darydamas tai, ką mėgsta?
Šis atsakymas teisingas!
Savarankiškai dirbantis verslininkas yra asmuo, kuris pasirinko darbą pagal savo gyvenimo būdą ir uždirba pinigus darydamas tai, ką mėgsta. Žmonės savarankiškai įsidarbina dėl skirtingų priežasčių: kai kurie nori laisvai keliauti, kai kurie praleisti daugiau laiko su savo šeima, kiti žmonės nori įgyventi įvairius projektų ar siekti tam tikrų tikslų, arba gyventi ten, kur jie nori. Verslas pagal gyvenimo būdą suteikia daug laisvumo ir lankstumo.Verslas pagal gyvenimo būdą gali būti įvairių formų ir dydžių. Kai kurie verslai yra orientuoti tik į keletą klientų, tačiau tuos klientus aptarnauja visapusiškai. Kai kurie verslininkai siekia turėti didelę klientų bazę, o kai kurie yra patenkinti dirbdami su keliais savais klientais. Nepaisant verslo dydžio ir apimties, dauguma savarankiškai dirbančių verslininkų mėgaujasi tuo, ką jie daro, ir kartais daro tai nemokamai. Viskas priklauso nuo savarankiškai dirbančio verslininko asmenybės ir siekių.
Tai nėra teisingas atsakymas.
Savarankiškai dirbantis verslininkas yra asmuo, kuris pasirinko darbą pagal savo gyvenimo būdą ir uždirba pinigus darydamas tai, ką mėgsta. Žmonės savarankiškai įsidarbina dėl skirtingų priežasčių: kai kurie nori laisvai keliauti, kai kurie praleisti daugiau laiko su savo šeima, kiti žmonės nori įgyventi įvairius projektų ar siekti tam tikrų tikslų, arba gyventi ten, kur jie nori. Verslas pagal gyvenimo būdą suteikia daug laisvumo ir lankstumo.
Verslas pagal gyvenimo būdą gali būti įvairių formų ir dydžių. Kai kurie verslai yra orientuoti tik į keletą klientų, tačiau tuos klientus aptarnauja visapusiškai. Kai kurie verslininkai siekia turėti didelę klientų bazę, o kai kurie yra patenkinti dirbdami su keliais savais klientais. Nepaisant verslo dydžio ir apimties, dauguma savarankiškai dirbančių verslininkų mėgaujasi tuo, ką jie daro, ir kartais daro tai nemokamai. Viskas priklauso nuo savarankiškai dirbančio verslininko asmenybės ir siekių.
(14/25) Ar savarankiškai dirbantys verslininkai, kaip ir tradiciniai verslininkai, ieško investuotojų savo verslui?
Šis atsakymas teisingas!
Tradiciniai verslininkai ieško investuotojų, kurie padėtų jiems vykdyti savo verslą teikdami investicijas ir tikėdamiesi vėliau gauti investicijų grąžą. Savarankiškai dirbantys verslininkai neieško investuotojų. Verslas pagal gyvenimo būdą dažniausiai yra nedidelės apimties, todėl gali būti pradėtas beveik be pradinių išlaidų.Tai nėra teisingas atsakymas.
Tradiciniai verslininkai ieško investuotojų, kurie padėtų jiems vykdyti savo verslą teikdami investicijas ir tikėdamiesi vėliau gauti investicijų grąžą. Savarankiškai dirbantys verslininkai neieško investuotojų. Verslas pagal gyvenimo būdą dažniausiai yra nedidelės apimties, todėl gali būti pradėtas beveik be pradinių išlaidų.
(15/25) Ar yra svarbu savarankiškai dirbančiam verslininkui turėti tokius pagrindinius gebėjimus kaip bendravimas gimtąja kalba, bendravimas užsienio kalbomis, matematiniai, mokslo ir technologijų gebėjimai, skaitmeninis raštingumas, gebėjimas mokytis, socialinės ir pilietinės kompetencijos ir iniciatyvumas?
Šis atsakymas teisingas!
Kiekvienas verslininkas turi turėti pagrindinius gebėjimus, tokius kaip bendravimas gimtąja kalba, bendravimas užsienio kalbomis, matematiniai, mokslo ir technologijų gebėjimai, skaitmeninis raštingumas, gebėjimas mokytis, socialinės ir pilietinės kompetencijos ir iniciatyvumas. Šie gebėjimai jam bus naudingi įvairiose verslo pagal gyvenimo būdą kasdieninėse situacijose (bendraujant su klientais, rengiant įvairius finansinius dokumentus, apskaičiuojant pajamas, planuojant išlaidas ir t.t.) ir padės jam sėkmingai valdyti verslą.Tai nėra teisingas atsakymas.
Kiekvienas verslininkas turi turėti pagrindinius gebėjimus, tokius kaip bendravimas gimtąja kalba, bendravimas užsienio kalbomis, matematiniai, mokslo ir technologijų gebėjimai, skaitmeninis raštingumas, gebėjimas mokytis, socialinės ir pilietinės kompetencijos ir iniciatyvumas. Šie gebėjimai jam bus naudingi įvairiose verslo pagal gyvenimo būdą kasdieninėse situacijose (bendraujant su klientais, rengiant įvairius finansinius dokumentus, apskaičiuojant pajamas, planuojant išlaidas ir t.t.) ir padės jam sėkmingai valdyti verslą.
(16/25) Ar savarankiškai dirbantis verslininkas turi turėti IKT gebėjimus, kurie jam padėtų vystant verslą pagal gyvenimo būdą?
Šis atsakymas teisingas!
Savarankiškai dirbantis verslininkas turi turėti gerus IT gebėjimus, kurie jam padėtų vystant verslą pagal gyvenimo būdą. Atitinkamos IT kompetencijos yra būtinos efektyviam dalyvavimui įvairiose su verslu susijusiose veiklose. Pasinaudojant naujomis galimybėmis, turimomis priemonėmis bei pritaikant žinias ir gebėjimus, yra lengviau hobį paversti profesine veikla. Taigi savarankiškai dirbantis verslininkas turi suprasti ir žinoti, kaip pasirinkti priemones, kurios bus naudingos vystant savo verslą pagal gyvenimo būdą.Tai nėra teisingas atsakymas.
Savarankiškai dirbantis verslininkas turi turėti gerus IT gebėjimus, kurie jam padėtų vystant verslą pagal gyvenimo būdą. Atitinkamos IT kompetencijos yra būtinos efektyviam dalyvavimui įvairiose su verslu susijusiose veiklose. Pasinaudojant naujomis galimybėmis, turimomis priemonėmis bei pritaikant žinias ir gebėjimus, yra lengviau hobį paversti profesine veikla. Taigi savarankiškai dirbantis verslininkas turi suprasti ir žinoti, kaip pasirinkti priemones, kurios bus naudingos vystant savo verslą pagal gyvenimo būdą.
(17/25) Ar svarbu savarankiškai dirbančiam verslininkui uždirbti pinigus?
Šis atsakymas teisingas!
Taip, uždirbti pinigus yra svarbu tiek tradiciniams, tiek ir savarankiškai dirbantiems verslininkams. Pagrindinis skirtumas tarp tradicinių ir savarankiškai dirbančių verslininkų yra tas, kad savarankiškai dirbantis verslininkas yra asmuo, kuris savo verslą vysto remdamasis savo gyvenimo būdu ir uždirba pinigus darydamas tai, ką mėgsta, o tradicinis verslininkas siekia uždirbti kuo daugiau pinigų.Savarankiškai dirbančiam verslininkui svarbu uždirbti pinigus, tačiau tai nėra pagrindinis jį motyvuojantis faktorius. Tokiam verslininkui svarbiau išlaikyti esamą gyvenimo būdą, nei uždirbti pinigus. Pirmenybė yra teikiama gyvenimo būdui, o tik tada svarstoma, kaip pradėti verslą, kuris papildytų turimą gyvenimo būdą.
Tai nėra teisingas atsakymas.
Taip, uždirbti pinigus yra svarbu tiek tradiciniams, tiek ir savarankiškai dirbantiems verslininkams. Pagrindinis skirtumas tarp tradicinių ir savarankiškai dirbančių verslininkų yra tas, kad savarankiškai dirbantis verslininkas yra asmuo, kuris savo verslą vysto remdamasis savo gyvenimo būdu ir uždirba pinigus darydamas tai, ką mėgsta, o tradicinis verslininkas siekia uždirbti kuo daugiau pinigų.
Savarankiškai dirbančiam verslininkui svarbu uždirbti pinigus, tačiau tai nėra pagrindinis jį motyvuojantis faktorius. Tokiam verslininkui svarbiau išlaikyti esamą gyvenimo būdą, nei uždirbti pinigus. Pirmenybė yra teikiama gyvenimo būdui, o tik tada svarstoma, kaip pradėti verslą, kuris papildytų turimą gyvenimo būdą.
(18/25) Ar kiekvienas gali įsteigti verslą pagal gyvenimo būdą?
Šis atsakymas teisingas!
Ne kiekvienas gali tapti savarankiškai dirbančiu verslininku; tam reikalingi konkretūs asmeniniai bruožai, taip pat noras sukurti verslą, paremtą savo pomėgiu ar aistra, nesiekiant finansinės ar socialinės naudos, ar noro įveikti vienišumą. Norint tapti tokiu verslininku reikia įsigilinti į savo jausmus, įsiklausyti į save, tada išsianalizuoti savo (profesinius) gebėjimus, poreikius ir gyvenimo tikslus.Tai nėra teisingas atsakymas.
Ne kiekvienas gali tapti savarankiškai dirbančiu verslininku; tam reikalingi konkretūs asmeniniai bruožai, taip pat noras sukurti verslą, paremtą savo pomėgiu ar aistra, nesiekiant finansinės ar socialinės naudos, ar noro įveikti vienišumą. Norint tapti tokiu verslininku reikia įsigilinti į savo jausmus, įsiklausyti į save, tada išsianalizuoti savo (profesinius) gebėjimus, poreikius ir gyvenimo tikslus.
(19/25) Ar pradedant verslą pagal gyvenimo būdą būtina sukurti verslo planą?
Šis atsakymas teisingas!
Pirmas žingsnis, kurį turi žengti savarankiškai dirbantis verslininkas pradėdamas verslą, yra parengti verslo planą. Verslo planas – tai priemonė, padėsianti suprasti, kaip veiks verslas. Šis žingsnis yra svarbiausias pradedant bet kokį naują verslą ar plėtojant esamą. Kruopščiai parengtas verslo planas sustiprina savarankiškai dirbančio verslininko/ smulkaus verslo savininko gebėjimą kurti ir valdyti verslą ir gali kompensuoti kapitalo ir patirties trūkumą.Tai nėra teisingas atsakymas.
Pirmas žingsnis, kurį turi žengti savarankiškai dirbantis verslininkas pradėdamas verslą, yra parengti verslo planą. Verslo planas – tai priemonė, padėsianti suprasti, kaip veiks verslas. Šis žingsnis yra svarbiausias pradedant bet kokį naują verslą ar plėtojant esamą. Kruopščiai parengtas verslo planas sustiprina savarankiškai dirbančio verslininko/ smulkaus verslo savininko gebėjimą kurti ir valdyti verslą ir gali kompensuoti kapitalo ir patirties trūkumą.
(20/25) Ar finansų planas yra pagrindinė verslo plano dalis?
Šis atsakymas teisingas!
Finansų planavimas yra svarbus kiekvienam verslo planui, tačiau tai yra tik plano dalis. Į verslo planą turėtų būti įtrauktos ir kitos dalys, pvz., savarankiškai dirbančio verslininko arba verslo savininko įmonės tikslai; siūlomų produktų ar paslaugų aprašymas ir numatomos rinkos galimybės; paaiškinimas, kokie ištekliai ir priemonės bus panaudoti tikslams pasiekti, atsižvelgiant į galimą konkurenciją.Tai nėra teisingas atsakymas.
Finansų planavimas yra svarbus kiekvienam verslo planui, tačiau tai yra tik plano dalis. Į verslo planą turėtų būti įtrauktos ir kitos dalys, pvz., savarankiškai dirbančio verslininko arba verslo savininko įmonės tikslai; siūlomų produktų ar paslaugų aprašymas ir numatomos rinkos galimybės; paaiškinimas, kokie ištekliai ir priemonės bus panaudoti tikslams pasiekti, atsižvelgiant į galimą konkurenciją.
(21/25) Ar teisingas teiginys, kad kiekvienas asmuo gali gauti žinių, įgūdžių ir gebėjimų, įgytų formaliojo, neformaliojo ir savaiminio mokymosi metu, įvertinimą ir pripažinimą?
Šis atsakymas teisingas!
Kiekvienas asmuo gali gauti žinių, įgūdžių ir gebėjimų, įgytų formaliojo, neformaliojo ir savaiminio mokimosi metu, įvertinimą ir pripažinimą. Tokio proceso metu kiekvienam asmeniui gali būti identifikuoti per gyvenimą įvairiose srityse (pvz. formaliai ar neformaliai mokydamasis, dirbdamas ar poilsiaudamas, ir t.t.) įgytos žinios, įgūdžiai ir gebėjimai, bei formaliai patvirtinti ir pripažinti. Jaunimo darbuotojai turėtų skatinti besimokantį jaunimą gauti savo žinių ir gebėjimų, įgytų dalyvaujant mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) procese, užpildant internetinį savianalizės testą prieš ir po mentorystės proceso. Galimybė gauti savo žinių ir gebėjimų pripažinimą padėtų motyvuoti besimokantį jaunimą savarankiškai įsidarbinti ir įsteigti verslą pagal gyvenimo būdą.Tai nėra teisingas atsakymas.
Kiekvienas asmuo gali gauti žinių, įgūdžių ir gebėjimų, įgytų formaliojo, neformaliojo ir savaiminio mokimosi metu, įvertinimą ir pripažinimą. Tokio proceso metu kiekvienam asmeniui gali būti identifikuoti per gyvenimą įvairiose srityse (pvz. formaliai ar neformaliai mokydamasis, dirbdamas ar poilsiaudamas, ir t.t.) įgytos žinios, įgūdžiai ir gebėjimai, bei formaliai patvirtinti ir pripažinti. Jaunimo darbuotojai turėtų skatinti besimokantį jaunimą gauti savo žinių ir gebėjimų, įgytų dalyvaujant mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui (NVPG) procese, užpildant internetinį savianalizės testą prieš ir po mentorystės proceso. Galimybė gauti savo žinių ir gebėjimų pripažinimą padėtų motyvuoti besimokantį jaunimą savarankiškai įsidarbinti ir įsteigti verslą pagal gyvenimo būdą.
(22/25) Ar „įvertinimas ir pripažinimas“ ir „sertifikavimas“ yra sinonimai?
Šis atsakymas teisingas!
Įvertinimas ir pripažinimas bei sertifikavimas nėra sinonimai. Įvertinimas ir pripažinimas – tai įvairių žinių, įgūdžių ir gebėjimų, žmonių įgytų per visą gyvenimą formalioje ir neformalioje aplinkose vertinimo ir pripažinimo procesas. Šis procesas atliekamas pagal standartinę vertinimo procedūrą. Sertifikavimas - tai akredituotų organizacijų pažymėjimų ar diplomų išdavimo procesas. Šie dokumentai yra pagrindiniai pripažinimo įrodymai, nes jie akivaizdžiai patvirtina asmens formalųjį, neformalųjį ir savaiminį mokymąsi.Tai nėra teisingas atsakymas.
Įvertinimas ir pripažinimas bei sertifikavimas nėra sinonimai. Įvertinimas ir pripažinimas – tai įvairių žinių, įgūdžių ir gebėjimų, žmonių įgytų per visą gyvenimą formalioje ir neformalioje aplinkose vertinimo ir pripažinimo procesas. Šis procesas atliekamas pagal standartinę vertinimo procedūrą. Sertifikavimas - tai akredituotų organizacijų pažymėjimų ar diplomų išdavimo procesas. Šie dokumentai yra pagrindiniai pripažinimo įrodymai, nes jie akivaizdžiai patvirtina asmens formalųjį, neformalųjį ir savaiminį mokymąsi.
(23/25) Ar neformaliojo ir savaiminio mokymosi vertinimo priemonės ir metodai skiriasi nuo formaliojo ugdymo vertinimo priemonių ir metodų?
Šis atsakymas teisingas!
Daugelis neformaliojo ir savaiminio mokymosi vertinimo priemonių ir metodų yra pagrįsti arba panašūs į formaliojo švietimo ir mokymo sistemoje naudojamus metodus. Bendros vertinimo priemonės ir metodai, naudojami vertinant abu mokymosi tipus, yra: testai, rašinys, diskusijos, interviu, stebėjimas, tarpusavio vertinimas, savęs vertinimas.Vertinant įgūdžius, įgytus mokymosi apie verslą pagal gyvenimo būdą metu, rekomenduojama naudoti savęs vertinimo metodą, nes jis yra tinkamiausias parodyti besimokančio jaunimo pasiekimus. Savęs vertinimo metu besimokantis jaunimas apmąsto savo atliktą darbą ir įvertina, kaip jiems sekėsi dirbti skirtingose veiklose. Besimokančio jaunimo analitinių gebėjimų ugdymas kartu stiprina ir jų gebėjimą įvertinti savo pasiekimus ir atrasti stipriąsias bei silpnąsias puses ir sritis, kuriose jiems reikia tobulėti. Per savęs vertinimą gali būti atskleista kiek besimokantis jaunimas įsisavino mokymo medžiagą ir nustatytos mokinių žinių spragos. Toks vertinimas yra labai naudingas, nes jis gali padėti ugdyti tokius besimokančio jaunimo gebėjimus, kaip savianalizė, kritika ir sprendimų priėmimas.
Tai nėra teisingas atsakymas.
Daugelis neformaliojo ir savaiminio mokymosi vertinimo priemonių ir metodų yra pagrįsti arba panašūs į formaliojo švietimo ir mokymo sistemoje naudojamus metodus. Bendros vertinimo priemonės ir metodai, naudojami vertinant abu mokymosi tipus, yra: testai, rašinys, diskusijos, interviu, stebėjimas, tarpusavio vertinimas, savęs vertinimas.
Vertinant įgūdžius, įgytus mokymosi apie verslą pagal gyvenimo būdą metu, rekomenduojama naudoti savęs vertinimo metodą, nes jis yra tinkamiausias parodyti besimokančio jaunimo pasiekimus. Savęs vertinimo metu besimokantis jaunimas apmąsto savo atliktą darbą ir įvertina, kaip jiems sekėsi dirbti skirtingose veiklose. Besimokančio jaunimo analitinių gebėjimų ugdymas kartu stiprina ir jų gebėjimą įvertinti savo pasiekimus ir atrasti stipriąsias bei silpnąsias puses ir sritis, kuriose jiems reikia tobulėti. Per savęs vertinimą gali būti atskleista kiek besimokantis jaunimas įsisavino mokymo medžiagą ir nustatytos mokinių žinių spragos. Toks vertinimas yra labai naudingas, nes jis gali padėti ugdyti tokius besimokančio jaunimo gebėjimus, kaip savianalizė, kritika ir sprendimų priėmimas.
(24/25) Ar tiesa, kad vienintelis skirtumas tarp formuojamojo ir apibendrinamojo vertinimo yra laikas, kada vertinimas yra atliekamas – formuojamasis vertinimas atliekamas mokymosi proceso metu, o apibendrinamasis vertinimas – mokymosi proceso pabaigoje?
Šis atsakymas teisingas!
Skirtumas tarp formuojamojo ir apibendrinamojo vertinimo yra ne laikas, kada vertinimas yra atliekamas – formuojamasis vertinimas atliekamas mokymosi proceso metu, o apibendrinamasis vertinimas – mokymosi proceso pabaigoje. Taip pat skiriasi ir šių dviejų rūšių vertinimų tikslas ir paskirtis.Pagrindinis formuojamojo vertinimo tikslas yra gauti besimokančio jaunimo atsiliepimus apie mokymo procesą. Jis naudojamas siekiant atrasti tobulintinas vietas, o ne tikslų vertinimui. Formuojamas vertinimas padeda jaunimo darbuotojams-dėstytojams geriau suplanuoti mokymo veiklas, atrandant sritis, kuriose besimokančiam jaunimui sekasi sunkiau ir kuriose jiems reikia pagalbos.
Apibendrinamasis vertinimas paprastai atliekamas kurso / skyriaus / mokymosi modulio / projekto pabaigoje. Priešingai nei formuojamojo, apibendrinamojo vertinimo tikslas visų pirma yra įvertinti besimokančio jaunimo teorines ir (arba) praktines žinias verslo pagal gyvenimo būdą srityje, palyginant jas su tam tikrais standartais.
Besimokantis jaunimas, dalyvaujantis verslo pagal gyvenimo būdą mokymo kurse, kurso pradžioje turėtų atlikti įsivertinimo testą, siekiant nustatyti jų žinių ir gebėjimų, susijusių su mokymo kurso tema, lygį. Taip pat, verslo pagal gyvenimo būdą mokymo kurso pabaigoje, besimokantis jaunimas turėtų pakartotinai atlikti įsivertinimo testą, taip įvertinant jų mokymosi pažangą.
Tai nėra teisingas atsakymas.
Skirtumas tarp formuojamojo ir apibendrinamojo vertinimo yra ne laikas, kada vertinimas yra atliekamas – formuojamasis vertinimas atliekamas mokymosi proceso metu, o apibendrinamasis vertinimas – mokymosi proceso pabaigoje. Taip pat skiriasi ir šių dviejų rūšių vertinimų tikslas ir paskirtis.
Pagrindinis formuojamojo vertinimo tikslas yra gauti besimokančio jaunimo atsiliepimus apie mokymo procesą. Jis naudojamas siekiant atrasti tobulintinas vietas, o ne tikslų vertinimui. Formuojamas vertinimas padeda jaunimo darbuotojams-dėstytojams geriau suplanuoti mokymo veiklas, atrandant sritis, kuriose besimokančiam jaunimui sekasi sunkiau ir kuriose jiems reikia pagalbos.
Apibendrinamasis vertinimas paprastai atliekamas kurso / skyriaus / mokymosi modulio / projekto pabaigoje. Priešingai nei formuojamojo, apibendrinamojo vertinimo tikslas visų pirma yra įvertinti besimokančio jaunimo teorines ir (arba) praktines žinias verslo pagal gyvenimo būdą srityje, palyginant jas su tam tikrais standartais.
Besimokantis jaunimas, dalyvaujantis verslo pagal gyvenimo būdą mokymo kurse, kurso pradžioje turėtų atlikti įsivertinimo testą, siekiant nustatyti jų žinių ir gebėjimų, susijusių su mokymo kurso tema, lygį. Taip pat, verslo pagal gyvenimo būdą mokymo kurso pabaigoje, besimokantis jaunimas turėtų pakartotinai atlikti įsivertinimo testą, taip įvertinant jų mokymosi pažangą.
(25/25) Ar “Žinių portfelio” metodas yra naudingas įvertinant ir pripažįstant verslumo įgūdžius?
Šis atsakymas teisingas!
Žinių portfelio metodas yra naudingas įvertinant ir pripažįstant verslumo įgūdžius, nes jis yra vienas iš išsamiausių ir dažniausiai naudojamų metodų, skirtų dokumentuoti įrodymus įvertinimo ir pripažinimo procesui. Žinių portfelio metodo tikslas – įveikti subjektyvumo riziką, naudojant įvairias priemones, leidžiančias įrodyti asmenų turimas kompetencijas ir apjungiant trečiųjų šalių atliktus vertinimus. Žinių portfelis pateikia išsamią informaciją apie besimokančio jaunimo pasiekimus ir sėkmingą mokymąsi. Žinių portfelio metodas yra orientuotas į procesą. Kai kurios šalys, kurios vadovaujasi nacionalinėmis įvertinimo ir pripažinimo gairėmis, o ne paskiria tam tikrus įvertinimo ir pripažinimo metodus, rekomenduoja vertinimo proceso etapą, kuriame būtų trauktas trečiosios šalies (pvz., Vertinimo komisijos) atliekamas Žinių portfelio turinio vertinimas, siekiant užtikrinti kokybiškesnius įvertinimo ir pripažinimo rezultatus.Rekomenduojama verslo pagal gyvenimo būdą mentoriams paskatinti savo ugdytinius mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui proceso metu užpildyti savo žinių. Žinių portfelis galėtų būti svarbus vėliau, Ugdytiniams nusprendus įvertinti ir pripažinti verslumo įgūdžius ir žinias, įgytas dalyvaujant mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui procese.
Tai nėra teisingas atsakymas.
Žinių portfelio metodas yra naudingas įvertinant ir pripažįstant verslumo įgūdžius, nes jis yra vienas iš išsamiausių ir dažniausiai naudojamų metodų, skirtų dokumentuoti įrodymus įvertinimo ir pripažinimo procesui. Žinių portfelio metodo tikslas – įveikti subjektyvumo riziką, naudojant įvairias priemones, leidžiančias įrodyti asmenų turimas kompetencijas ir apjungiant trečiųjų šalių atliktus vertinimus. Žinių portfelis pateikia išsamią informaciją apie besimokančio jaunimo pasiekimus ir sėkmingą mokymąsi. Žinių portfelio metodas yra orientuotas į procesą. Kai kurios šalys, kurios vadovaujasi nacionalinėmis įvertinimo ir pripažinimo gairėmis, o ne paskiria tam tikrus įvertinimo ir pripažinimo metodus, rekomenduoja vertinimo proceso etapą, kuriame būtų trauktas trečiosios šalies (pvz., Vertinimo komisijos) atliekamas Žinių portfelio turinio vertinimas, siekiant užtikrinti kokybiškesnius įvertinimo ir pripažinimo rezultatus.
Rekomenduojama verslo pagal gyvenimo būdą mentoriams paskatinti savo ugdytinius mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui proceso metu užpildyti savo žinių. Žinių portfelis galėtų būti svarbus vėliau, Ugdytiniams nusprendus įvertinti ir pripažinti verslumo įgūdžius ir žinias, įgytas dalyvaujant mentorystės nuosavo verslo pagal gyvenimo būdą kūrimui procese.
Assessment finished
Iš viso klausimų | Maksimalus balų skaičius | Teigiamas įvertinimas | Praeinamasis balas | Jūsų balas | Laikas |
---|---|---|---|---|---|
25 | 25 | 80% | 20 |